top of page

מה היא השיטה

מכון לאנליזה מטאבולית MDsure

MDsure  מבצעת אנליזה של מעל כ 350 פארמטרים ביו-כימיים, המתקבלים מבדיקות הנעשות במעבדת GENOVA בארצות הברית.

באנליזה אנו מגלים מה הסרטן צורך, איך הוא מקבל את האנרגיה שלו, ומה נותן לו את הכוח לגדול. על פי האנליזה אנו מציעים, באישור תזונאית קלינית,

 מרשמי תזונה ותוספי תזונה אישיים הניתנים בצורה מדויקת, בפוטנציאל לחיזוק הגוף, והחלשת הגידול.
השיטה מתבססת על בדיקה דיאגנוסטית  חדשנית אשר פותחה ביפן,  אשר זיהתה פרופילים אופייניים , מעין טביעת אצבע, של חומצות אמיניות לכל סוג סרטן ובכל שלב. המחקר בוצע על 4000 חולים. אנו מיישמים את שיטת זיהוי פרופיל חומצות האמיניות אישית לגבי כל חולה  ומבצעים על סמך הבדיקה את איפיון הסרטן, ומנגנון חילוף החומרים על פיו הוא מתפתח וצורך את מרכיבי המזון שלו.  אנליזה של תוצאות הבדיקה מאפשרת הרכבת פורמולה אישית שמטרתה איזון חילוף החומרים והחלשת הגידול.

שילוב  מדויק של תזונה ותוספי תזונה ביחד עם הפורמולה, ופרוטוקולים של תרופות המותאמות אישית גנטית ע"י רופאים אונקולוגים מומחים, נותן מימד חדש לטיפול הוליסטי בסרטן. 
MDSURE מציעה, בנוסף לאנליזה של בדיקות המוצעות בקפ"ח ובדיקות מטבוליות הנעשות על ידה (GENOVA) גם גישה לבדיקות התאמה אישית של תרופות וגם גישה למערך הבדיקות הגנטיות ואנליזה שלהן. תוצאות  הבדיקות מעובדות ביחד עם מצבו הכללי, צרכיו יכולתיו ורצונותיו האישיים של האדם, התייעצות עם מיטב המומחים בתחום הסרטן, ומתן תשומת לב למצבו הנפשי.

התוצאה הינה פרוטוקול תזונה כולל להתייעצות עם מומחים ומובילי התכנית.  

אנו עובדים ומשתפים פעולה עם מספר מרפאות אונקולוגיות במרכזים מובילים בארץ ובעולם, הן מרפאות אינטגרטיביות (כמו מרפאתו של ד"ר אליעז בקליפורניה) והן מרפאות קונבנציונליות ברמב"ם, סורוקה ותל השומר.

בכל מקרה לגופו אנו עושים מאמץ ליצור שיתוף פעולה עם  האונקולוג או הרופא של החולה הפונה אלינו. אנו מודעים למצוקתו של החולה המודע לחשיבות התזונה והתוספים מתוך סיפורי מקרים ומידע אינטרנטי מחד ואינו מקבל הנחיות ברורות בכוון האינטגרטיבי מהרופא המטפל מאידך. אנו עושים מאמץ לכן, ליצור שיתוף פעולה עם האונקולוג או הרופא של החולה הפונה אלינו במטרה להתוות תכנית אינטגרטיבית הכוללת טיפולים תזונה ותוספים על פי לוח זמנים קבוע, וכפועל יוצא מהבדיקה המטבולית והאנליזה האישית שנעשתה לחולה.  הדגש בתכנית הינו על  יעילות הטיפול לשיפור מצב המחלה מחד, ושמירה על איכות החיים מאידך. חולים שירצו בכך יופנו גם לטיפולי עירויים אורתומולקולריים המותאמים לצרכיהם האישיים. 

השיטה היא מאד עוצמתית ורושמת הצלחות משמעותיות בחולי סרטן. עד כה ניסו את השיטה כ -250 אנשים בארץ ובעולם.

ד"ר דורית ארד, אשר פיתחה את השיטה, הינה ד"ר לכימיה בתחום פיתוח תרופות חדשות בשיטות מולקולריות קוונטיות, וחוקרת בתחום הסרטן. ד"ר ארד הינה חוקרת אינטרדיסציפלינרית, שהחזון שלה להפוך את הכוון התזונתי בטיפול בסרטן מאופנה של רפואה משלימה לכוון מדעי חדש המשתמש בתזונה ובתוספי התזונה העצמתיים שבטבע כגורמים סינרגיסטיים מדויקים לטיפולים הקונבנציונליים. ד"ר ארד עובדת עם פרופסורים ידועי שם מחברות תרופות בארה"ב, מאוניברסיטאות בארץ, ורופאים אונקולוגיים מובילים.

מידע ועקרונות בסיסיים

תאי סרטן מתפתחים בתנאים של חוסר חמצן ותזונה לקויה, כאשר המערכת החיסונית לא מצליחה לעצור את התהליך. מתפתחים תאים שהמטבוליזם שלהם שונה מהמטבוליזם של תאים אחרים. תאי סרטן ניזונים ומקבלים אנרגיה בצורה אחרת מאשר תאים רגילים, וניתן לנצל עובדה זו כדי לתקוף מטרות הנמצאות בסרטן בלבד. כלומר מילת המפתח להצלחה במלחמה בסרטן הינה מטבוליזם. מטבוליזם קשור למזון שאותו אנחנו אוכלים.
בשלב מוקדם מאד, הרבה לפני שאפשר לזהות את הסרטן באמצעים הפיסיקליים המקובלים, ניתן לבצע בדיקת דם המגלה את הפרופילים המטבוליים האופייניים לסרטן, ולהתאים על פי תוצאות הבדיקה תזונה אישית ופורמולה ייחודית המאזנת את הגוף, וגורמת להרעבת הגידול מהמרכיבים המטבוליים אותם הוא צורך.

 

 

 

 

כל גידול הינו אחר ממשנהו, ובזמן שקיים מכנה משותף, שעובר כחוט השני, המתבסס על עקרונות של התזונה הבריאה, כדי להצליח להתמודד עם הסרטן באמצעות תזונה, תוספי תזונה, תוספי תרופות ותרופות, וכדי שכל האמצעים האלו, כולל רפואת גוף נפש יעבדו בצורה סינרגיסטית, יש לגשת לעניין בצורה אישית ומדעית מדויקת תוך שימוש עדכני בידע העצום הזמין לנו, ולאו דווקא רק ממחקרים קליניים של חברות התרופות הגדולות.

המסר הוא לצמצם את הפערים הקיימים בין המחקרים המתקדמים הנעשים במרכזי מחקר לסרטן בעולם ובין הטיפול המתרחש בשטח, ולאפשר שימוש נכון בתוצרי תזונה ותוספי תזונה, תוך התייחסות מדויקת לתפקידם המטבולי.
טיפול ראשוני עם כימותרפיה והקרנות לרוב יצמצמו בתחילה את הגידול, אך בהמשך רוב הגידולים מפתחים עמידות לטיפולים. הסיבה היא שתאי סרטן, כאשר הם נכנסים ללחץ, יוצרים תנאים המאפשרים להם להתרבות ללא קשר ללחץ המופעל עליהם. לעיתים, למרות שקיים ידע לגבי עמידות המערכת, החולים מנסים את התרופות, וניזוקים בכל מערכות הגוף. שיטת רמ"ח עשויה לגרום לחידוש הרגישות של גידולים לכימותרפיה, והתאמת כימותרפיות שיצמצמו את הניסוי והתעיה בתחום.
אנו משלימים את המחסורים שנוצרים בגוף בפורמולות אישיות של חומצות אמיניות ותוספים הגורמים לחיזוק הגוף וכן להרעבת הגידול. כמו כן, התמדה בתכנית כולה, כולל התזונה מאפשרת יעילות הרבה יותר גדולה לטיפולים הכימיים, הן מבחינת עמידות הגוף, וכן מבחינת יעילות הטיפול. הגידולים בד"כ מצטמצמים, וההרגשה הכללית משתפרת מאד. בהמשך אנו מספקים פורמולה ומערך כללי לטיפול למניעת חזרתו של הגידול ע"י טיפול בתאים הרדומים. 

bottom of page